pdks

 

PDKS

asansör kontrol sistemleri

Access Kontrol
Kartlı Giriş Sistemi
Parmak izli giriş 
Elektronik Kapı Kilitleri
Turnikeli Giriş Kontrol 
Parmak izli Kapı Kolu 
Kartlı Kapı Kolu 
İris Tanıma Sistemi
Şifreli Giriş
Asansör Kontrol Sistemi
Yüz Tanıma Sistemi
PDKS
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ
bilgi@ozgurzaman.com
TEL:   0212 2219476    2219477
             0212 2102175   2102176
FAX:   0212 2222687

'kartli-giriş'i msn'ine ekle

pdks
pdks

Pdks, parmak izli pdks ,kartlı pdks ve yüz tanıma ile pdks olmak üzere üç farklı uygulama ile personel devam kontrolünün sağlanmasıdır.

Pdks;personel giriş çıkış noktalarına kurulacak kartlı veya parmak izi okuyucu terminallerden bir pc vasıtasıyla giriş çıkış bilgilerinin okunması ve puantaj bilgilerinin derlenmesi amacıyla kurulmaktadır.

Parmak izli pdks sistemlerinde personellerin parmak izleri girişe takılan parmak izi okuyucu terminallere bir id numarası ile tanıtılarak kişi parmak izini okuttuğunda o numaranın bilgisayara ulaşması ile kimlik tanımlaması yapılmış puantaj kaydı alınmış olur. Parmak izli pdks terminallerinde tanıtılan parmak izini kopyalamak veya farklı bir uygulamada kullanmak kesinlikle söz konusu değildir.

Kartlı pdks sistemlerinde her personele bir kart vermek suretiyle personelin giriş ve çıkış zamanında kart okuyucu terminale kartını göstermesi ve o terminaldeki bilgilerin bir pc ortamında puantaj raporu hazırlanması esasına dayalı çalışmaktadır.

Bir pdks programı bir personele yönelik

 • Giriş çıkış tarih ve saatleri
 • Geç gelinen günlerin raporlaması
 • İzinli günlerin raporlaması
 • Mesaiye kalınan günlerin toplam süre ve ücret bazında raporlanması
 • Aylık ücret pusulaları
 • İşletmenin personele ödeyeceği tutarın raporlanması
 • Bu raporların bölüm veya birimler basında alınabilir olması... vs

Gibi temel raporlamaları hazırlayabilmesi gereklidir.

Örnek pdks raporları

Pdks'de personel kartı
Pdksde personel kartı 
Kişi Giriş Çıkış Raporu 
giriş çıkış raporu
Kişi Hareket Detayları
kişi bazlı bordro 
Hesap Pusulası
pdksde personel hesap pusulası 
Ek Kazanç Raporu
pdksde ekkazanç listesi 
Avans Raporu
avans raporu örneği 
Personel Listesi
personel listesi 
Genel Saat Bordrosu
Genel personel saat bordrosu 
Genel Ücret Bordrosu
Ücret bordrosu 

Pdks programının avantajları

Personel kontrol sistemi olarakta bilinen pdks'nin asıl amacı personelin işe geliş gidiş disiplininin sağlanması ve üretimdeki maliyetin kısıtlanmasıdır. İşletmeye kurulacak bir pdks programının size sağlayacağı temel kolaylıkları şöyle sıralayabiliriz.

 • Pdks, maaş bordrolarını düzenleyen kişinin bu iş için ayırdığı zamanı asgariye indirir.
 • Bir pdks sistemi ile geç geliş, erken çıkış fazla mesai süreleri gibi sürelerin istismarı söz konusu olamaz. Sistem dakik olarak hesap yapacağından genel toplamda kuruşuna kadar doğru ve adil olacaktır.
 • Anlık olarak hesap çıkarabilirsiniz bu sayede üretimin verimi konusunda alacağınız raporlar için tek tek tüm personelin hesabını elle toplama zahmetinden ve zamanından tasarruf etmiş olursunuz.
 • Geç gelişler erken çıkışlar gibi durumların önüne geçmiş personelin kontrolünü sağlamış ve devam itaatsizliğine karşı ıspata hazır olursunuz.
 • Personelin maaşına itiraz etme durumları asgariye iner.
 • İstediğiniz an geç geleni veya devamsız olanı raporlayabilirsiniz.

Pdks kendini amorti eden bir sistemdir

Maaş hesaplamalarında personelin geç kaldığı 5-10 dakikaları göz ardı ettiğinizi bu sürelerin size ne kadar maliyet yarattığını hiç düşündünüz mü? Belki geç kalınan 5 dk nın sizin için önemi yok ancak 100 kişinin çalıştığı bir işletmede ay içerisinde 3-5 defa 10 dk geç kalan bir personelin geç kalma süresinden kaynaklanan maliyet genel baza bakıldığında bir ayda yaklaşık olarak parmak izli pdks sistemi alabilecek boyuttadır. Pdks, hesabını dakikası dakikasına yaptığından göz ardı edilen sürelerden doğan fark sistemin çok kısa bir süreç içerisinde kendini amorti etmesini sağlamaktadır.

Kartlı pdks

Kartlı pdks sistemlerinde her personele bir kart verilerek verilen kartlar numaralandırılır. Bu numara pdks programında kişinin personel kartına işlenir. Çalışan sabah geldiğinde ve akşam çıkarken kartını cihaza okutarak kaçta girip kaçta çıktığının bilgisini bilgisayara yollar.

Bilgisayara gelen kart okunma saatleri doğrultusunda kişinin tüm geliş gidiş saatlerine ve bu saatlerin derlenmesiyle kişinin geç kaldığı izinli olduğu mesaiye kaldığı tüm zamanlara ulaşılabileceği gibi alacağı maaş bordrosu da kartlı pdks sisteminden çıkarılabilmektedir.

Parmak izli pdks

Parmak izli pdks sisteminde öncelikle çalışanların parmak izleri bir id numarası verilerek cihaza tanımlanır. Kişi geliş ve gidişlerinde parmak izini cihaza okutarak gerekli saatlerin bilgisayara yollanmasını ve ilgili bordroların kartlı sistemlerde olduğu gibi çıkarılmasını sağlayacak doneyi vermiş olur.

Parmak izi pdks kullanımında sistemdeki parmak izleri her hangi bir kişi tarafından görüntülenemez, kopyalanamaz , çoğaltılıp farklı bir amaç için kullanılamaz. Bu sistem sadece kişinin parmak izini sayısal bir algoritma ile ölçümlendirip bu ölçümlendirmenin eşleme yolu ile kimliğini tesbit eder.

Yüz tanıma ile pdks

Teknolojinin hızla gelişimiyle birlikte biyometrik sistemeler de yenilenmektedir. Parmak izi ile yapılan pdks uygulamaları yerini yüz tanıma ile pdks uygulamalarına devretmeye başlamıştır. Temassız tanıma avantajı ile diğer biyometrik uygulamalardan öne çıkan yüz tanıma ile pdks sistemi parmak izinde olduğu gibi kişiye bir id numarası verilerek yüzünü tanıtma temeline dayanmaktadır.

Yüz tanıma sistemleri şu an piyasada 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak satışa sunulmuştur.

2 boyutlu yüz tanıma sistemi resim kıyaslaması yöntemiyle çalışır. Bu sistemin en büyük dezavantajı fotograf ile aldatılabilir olmasıdır. Bazı bilgisayarlardaki şifre yerine kullanılan yüz tanıma sistemi buna örnek olabilir.

3 boyutlu yüz tanıma sistemleri ise resim karşılaştırması değil de ölçüm metodu ile işlem yapar. Kişinin kendisi olmadığı sürece resim veya farklı bir objeyle aldatmak mümkün değildir. Sistem kişinin yüzündeki bir çok bölgeden merkez noktalara ölçüm yaparak kişinin kimliğini tesbit eder. Pdks sistemlerinde 3 boyutlu yüz tanıma sistemi kullanılmalıdır.

PDKS KAMPANYASI

Firmamızın yaptığı müthiş kampanya ile sizde çok uygun fiyatlarla pdks sistemi kurabilirsiniz.Kampanyamız sınırlı stok için geçerlidir fırsatı kaçırmayın ! 

Kartlı pdks sistemi kampanya fiyatı 325$ + KDV
kartlı pdks
Parmak izli pdks kampanya fiyatı 425$ + KDV
parmak izli pdks
Yüz tanıma ile pdks kampanya
fiyatı 900$ + KDV
yüz tanıma ile pdks
Kampanyadan yararlanın: Tel 0212 2222688- 2219476 / 77 Fax: 0212-2222687 bilgi@ozgurzaman.com
REFERANSLAR
personel devam kontrol sistemleri
ana sayfa